Založit webové stránky nebo eShop
aktualizováno: 01.11.2017 05:52:15

Sbor dobrovolných hasičů Ústí

Náš zpravodaj

Vítejte na stránce hasicizusti.wbs.cz v sekci Náš zpravodaj

Dění ve sboru

TECHNICKÁ VÝPOMOC

Ve čtvrtek 6.4 jsme byli požádáni o vytažení nákladního automobilu MAN, který zapadnul ve dvoře u domu č.p.29.

LAMPIÓNOVÝ PRůVOD

Dne 5.11. se pro děti uskutečnil lampiónový průvod. Cesta vedla od zbrojnice, kde se všichni sešli. Okolo půl páté a nějakou tu minutku jsme se vydali směrem k Trčkom na zadní cestu a pokračovali jsme ke školce. Od školky nás přes cestu hasiči bezpečně převedli, aby se nikomu nic nestalo, proto měli na sobě i reflexní vesty, aby je bylo dobře vidět. Pokračovalo se směrem na Vodárku a děti nám krásně svítily lampióny na cestu. Po zdolání kopce na nás čekalo dobré občerstvení- pro dospělé bramboráky a na děti čekal párek v rohlíku a jelikož bylo dětí jako smetí (okolo 50), tak se bohužel na všechny nedostalo. Překvapila nás návštěva lidí z okolních vesnic. Na závěr byl připraven ohňostroj. Všichni byli spokojení, tak se budeme těšit zas příští rok.

DRAKYÁDA

Dne 24.9. jsme my hasiči opět pořádali drakyádu pro všechny. V krásném sobotním odpoledni jsme se sešli na kopci na Vodárce. Draků se tady sešla spousta, krásně tvarovaných i zbarvených. Všichni nám krásně létali, protože foukalo dobře. Připravili jsme pro všechny dobré občerstvení- bramboráky, na pití bylo pivo, které po bramborácích přišlo dospělým k duhu. Děti měly připravený čajík. Za krásné dráčky byly děti odměnění sladkostí. Akce se vydařila.

PIVNÍ POCHOD

Dne 13.8.2016 se v Ústí uskutečnil 2.pivní pochod, který pořádali místní hasiči. Pochod začínal u Fojtů pod mostem, kde na 1. stanovišti na žíznivé chodce čekali vodníci. Měli zde připravené čepované pivo a jako disciplínu si mohli vytáhnout z potůčku hrníčky na udici a když se jim to podařilo, dostali děti  jako odměnu  tatranky a dospělí po kalíšku. Další stanoviště byli myslivci, u kterých si velcí i malí mohli zastřílet ze vzduchovky vleže, proto se tu prodávalo pivo ležák.
Pak se chodci posunuli k dalšímu stanovišti, kde na ně čekali fotbalisté z FC REAL Ústí s nealko pivkem, jelikož sportovci pít nemůžou. Tady si všichni zakopali přímo do brány a kdo se trefil taky dostal odměnu. Poslední bylo hasičské stanoviště, kde se prodávalo ovocné pivo. Děti si nakreslily křídou na zem obrázky a za ně taky dostali něco dobrého. A úplně naposledy jsme se všichni svorně sešli v hasičské zbrojnici, odkud se linula vůně guláše a bramborových placků. Hlavně chceme poděkovat všem, kteří s akcí pomáhali. Počasí se vydařilo a lidé byli spokojeni.

Ukázka techniky

Dne 29.6.2016 jsme vyjeli na žádost MŠ Janová na ukázku hasičské techniky do Janové. Za fotbalovým hřištěm na nás čekaly děti, které
se nemohly dočkat. Po příjezdu jsme vytáhli z auta všechny hasičské
věci, které jsme dětem předvedli a vysvětlili co a jak funguje. Na závěr jsme dětem pustili do hadic vodu aby si pořádně zastříkali. Děti byli nadšené. Za odměnu nám donesli výbornou pizzu, kterou nám děti vlastnoručně upekly za asistence paní učitelky.

ÚSTECKÉ PÁLENÍ ČARODĚJNIC

30.duben je čas, kdy se pálí čarodějnice. I u nás  v Ústí máme tuto tradici, kterou organizují místní hasiči a my Úšťané ji dodržujem a zlé čarodějnice upalujem. Na kopci u vodárky hasiči postavili velkou vatru, a čekali jsme odkud čarodějnice přiletí ale ty zlé se asi bály, protože přiletěli samé hodné, takže jsme nakonec upálili jenom figurínu. Pak jsme se posilnili dobrými špekáčky a gulášovou polévkou, kterou hasiči vykouzlili. Pro děti byl připraven čaj, pro dospělé pivko a svařáček na zahřátí. Děti se pořádně vyřádily, líbily se jim hlavně barevné dýmovnice. Nakonec byly vyhlášeny nejhezčí masky, což byly v podstatě všechny a všechny také dostali odměnu. Sluníčko nám krásně svítilo, počasí se vydařilo. Hasiči děkují všem, kteří přišli, takže si můžem jenom přát ať se v takovém hojném počtu příští rok sejdem zas.