Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 06.08.2018 11:01:28

Sbor dobrovolných hasičů Ústí

Náš zpravodaj

Vítejte na stránce hasicizusti.wbs.cz v sekci Náš zpravodaj

Dění ve sboru

Taktické cvičení v Senince 18.5.20818

V pátek 18.5.2018 nás pozval okrsek č.7 na taktické cvičení do Seninky. Sraz byl ve 20:00h pod bývalým smetištěm. Odtud naše jednotka vyjela první a měla za úkol čerpat vodu z rybníku a dodávat pro zbývající jednotky. Po příjezdu bylo použito čerpadlo PS12 a 5 kusů hadic typu B. Po roztažení vedení se na nás připojila jednotky z Leskovce. Po hodinovém hasebním procesu velitel zásahu ukončil akci a jednotky se sešly u seninské zbrojnice, kde proběhlo vyhodnocení celé akce. Nebylo žádné zranění a ani nebyly žádné škody na technice. Po občerstvení se jednotky pomaly začaly vracet domů.

Nácvik na povodně

1.5.2018 Po úklidu pálení čarodějnic byla naše jednotka požádána o nácviku a zapytlování ujeté meze ke dráze nad Cihelnou. V rámci výcviku jsme napytlovali 15 pytlů u mateřské školky, kde je umístěn násypník na písek s pískem. Po naplnění byly pytle odvezeny k místu a rozloženy.

Pálení čarodějnic.

30.4.2018 sbor hasičů pořádal pálení čarodějnic. Od brzkého rána se chystalo dřevo na postavení hranice a na táborák. Pomalu se vozily lávky na sezení, stavěla se hranice, ale kvůli velkému větru se postavily je metrová. Okolo 18 hodiny se začali hrnout davy lidí, bylo i hodně telefonátů, jestli bude ohně nebo ne. Jeden z členů pojmenoval dnešní akci ne pálení, ale škrcení čarodějnic díky větru. Čekali jsme všichni na uklidnění větru a okolo půl deváté bylo rozhodnuto, zapálíme oheň, přestává foukat. Děcka si opekli špekáčky. Pivo teklo opravdu proudem a pro dospělé byla namíchaná čarodějka( Liborova specialita). Po desáté hodině se začali postupně rozcházet lidé a my jsme začali pomaličku uklízet. Po půlnoci jsme se vrátily zpět do zbrojnice.

Výjezd k požáru 8.4.2018 do Lhoty

Dne 8.4.2018 v neděli v 18:49h se rozezněla v naší obci siréna. Hned nám došly SMS o výjezdu do Lhoty u Vsetína. Sešlo se nás u zbrojnice celkem 7. Po převlečení do zásahových obleků nás vyjelo 6. 7-má, Karča se postarala o zamčení zbrojnice. Po příjezdu do Lhoty k bývalému JZD, nás čekal těžký náročný terén. Díky zkušenému, šikovnému řidiči jsme se vyškrábaly až k místu požáru. Naše jednotka dorazily druhá na místo zásahu. Po dohodě s velitelem se naše jednotka rozdělila na dvě skupiny. Jedna prošla terén, aby zjistila další ohniska, druhá skupina prováděla hašení z vaků a džberovky. Po dohašení a po dohodě z velitelem zásahu se naše jednotka vrátila zpět na základnu.